Zajímavosti v okolí

Město Boskovice

Boskovice se pro své krásné okolí stávají centrem turistiky a odpočinku. Nejbližší okolí nabízí zajímavé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Severozápadně od města leží vodní nádrž Boskovice a Přírodní park Řehorkovo Kořenecko. Jižní částí města protéká potok Bělá. Historické jádro města včetně ghetta je od roku 1990 městskou památkovou zónou.

Z pravidelných akcí, které se v Boskovicích každoročně pořádají vyjmenujeme jen ty nejdůležitější : kulturní festival Unijazz, jarní sraz Velorexů, sraz Boskovického sedmizubce, festival Boskovice, Hradhouse, Husí slavnosti a Vánoční jarmark.

Westernové městečko Boskovice Wild West City

Westernové městečko Wild West Boskovice je zábavný přírodní park vybudovaný v areálu bývalého pískového lomu, který věrně připomíná přírodní scenérie z dobrodružných filmů. Divoký západ ve skutečném provedení předvádí všem návštěvníkům obyvatelé této jedinečné turistické atrakce.

Moravský kras

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž čtyři jsou přístupné veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity. Jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou a Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi, jeskyně Býčí skála, která sloužila buď jako loupežnická jeskyně nebo k pohřbývání mrtvých.

Přehrada Křetínka

Údolní nádrž Letovice, nazývaná také Křetínka, leží mezi Letovicemi a Křetínem na nejspodnější části toku Křetínky. Křetínka je přítok řeky Svitavy a ústí do ní v Letovicích, asi 1,5 km od sypané hráze. Pod hladinou přehrady je velká část obce Lazinov, zatopená při stavbě vodního díla. Současná obec Lazinov je nově postavena. Údolní nádrž umožňuje rekreační pobyt spojený s koupáním, rybařením a vodními sporty. Vodní nádrž zaujímá plochu 104,6 ha a největší hloubka přehrady je 27,3 metrů. Hráz dosahuje výšky 28,5 metrů a její šířka v koruně je 5 metrů. Více informací naleznete na stránkách Křetínské přehrady o koupání, rybaření a jachtingu.

Napsat komentář